Gündem
Ümit Tan Yazdı... Umut
Hayat - 01.11.2017 19:27
Umut, insanın zor zamanlarında sığındığı bir dost eli gibidir. İnsanlar umut sayesinde bazen ölümden döner ve yaşamına devam eder. Bir insanın kötü günde sahip olması gereken en önemli şeylerden biriside umududur. Çünkü eğer insan umudunu kaybederse girdiği kara bataklıklardan ne yaparsa yapsın kurtulamaz.
Umut, insan duygusunun en değerlisidir. Umut, insana moral verir, ufkunu açar ve önünü rahat bir şekilde görmesine yardımcı olur. Eğer bir umuda sahip değilsek karanlıklara kalır ve bu halimize üzülmekten başka bir şey yapamayız. İnsan ancak umudunu kaybettiği zaman karamsarlığa kapılır. Hayatında hiçbir şeyin gerçekleştiremeyeceğini ve yolunda gitmeyeceğini düşünür. Bu şekilde düşünmeye devam eden bir insanın günlük hayatında da henüz bir başarıya ulaşmadığı saptanmıştır. Bazen insanlar umutları sayesinde hastalıklardan kurtulur, uzaktaki akrabaları, arkadaşlarına kavuşur, fakir ise zengin bile olabilir. Umut üzerine onlarca şiir, şarkı, kitapta, yazılmıştır.
Umut, insanı her zaman aydınlığa taşıdığından bu duyguya sahip çıkmak gerekir. İnsanların elbet zor zamanları olacaktır. Bu zor zamanlardan umudu sayesinde kurtulmayı başarmalıdır. Ne yapıp edin, siz de umudunuzu kaybetmeyin.
Çünkü umudunu yitiren insan yeni işler , yeni maceralar peşinde koşmaz ve hep umutsuzca hareket eder, hayattan bir beklentisi olmaz ve yeni girişimlerde de bulunmadığı için başarılı olamaz. İnsanların yaşamına renk katan ve onları mutlu eden şey bir umutları olmasıdır. Bu umutlarını gerçekleştirmek isteyen insanlar boş işlerle uğraşmazlar ve umut ettikleri şeyin peşinden koşarlar. Umudu olmayan insan ise hayattan elini eteğini çekmiş bir insandır.
Örneğin; büyük bir şirketin patronu olan bir iş adamı şirketi iflas edince elindeki bütün mallarını kaybeder bir daha hayata sıfırdan başlamak istemez ve umudunu da kaybeder. Bu iş adamı kendini kötü alışkanlıklara verir ve yeniden çalışmayı düşünmez ve umudunu yitirirse bir daha başarılı da olamaz. Çünkü en önemli şeyini yitirmiştir. Bundan dolayı bizlerde hayatta başımıza nasıl olumsuzluklar gelirse gelsin, başarısızlıklar olursa olsun yeniden denemeyi ve girişimde bulunmayı ihmal etmeyerek hayatta umudumuzu kesmemeli ve hayata karşı daha güçlü ve dirençli olmalıyız ki sonunda başarıyı ve mutluluğu yakalayalım. Umut cesaretin yarısıdır, bunun için cesaretimizi de asla kaybetmeden yolumuza devam etmeliyiz.
Hayattaki her umudumuz gerçekleşmeyebilir. O zaman yerini başka bir umut alır. Çünkü savaşmak için , ayakta kalmak için bir umuda ihtiyacımız vardır. Umudun öyküsü , Pandora’nın kutusunun açılmasıyla , negatif duyguların dışarıda umudun ise kutunun içinde kalmasıyla başlar. Baktığımız , gördüğümüz çoğu şeyde umut vardır. Bazen hayat bizi öyle fırtınalara sürükler ki o an tek bir şeye ihtiyaç duyarız, “ UMUDA” Umut bizim için bitmişse eğer çarede bitmiş demektir.
İnsan hayalleriyle , umutlarıyla bir bütündür. Onlar olmasa yaşamın pek de bir anlamı kalmaz. Her sabah yeni güne yeni umutlarla merhaba deriz. Yaşamın kaynağı da buradadır zaten.
ÜMİT TAN
 • 11:48

  Narman'da Afrin Mitingi Düzenlendi

 • 09:40

  Narman'da 20 Bayan Girişimciye Süt Makinası Hediye Edildi.

 • 22:17

  Narman Peri Bacaları

 • 22:14

  Soğuk Süt Üretimi ve Toplama Organizasyonu

 • 22:07

  Ahırların Şehir Dışına Çıkarılması

 • 20:32

  Narman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanını Seçti

 • 01:51

  Bayan çiftçilere hijyenik süt eğitimi verildi.

 • 12:21

  NarmanSpor Bayan Buz Hokeyi Takımımız Şampiyonluğa Oynuyor

 • 19:08

  Narman'da Hayvan Hastalıklarıyla İlgili Mücadele Başlatıldı

 • 17:03

  Narman'da İlkokul Kademesindeki Öğrencilere Sıra Minderi Dikildi